Protein ve Gen İfadesi Analizi

Sentebiolab’da, araştırma ihtiyaçlarınız için protein ve gen ekspresyonu analizleri hizmeti veriyoruz. Western blot, ELISA ve qRT-PZR analizlerinin yanında qRT-PZR için primer tasarımı ve sentezi ve antikor-konjugasyon hizmetlerimiz de bulunmaktadır.

Western Blotlama

Western Blotlama

Western blotlama hizmetlerinde, dikey jel elektroforezi, yarı kuru ve ıslak transfer, görüntüleme ve dokümantasyon için BioRad sistemlerini kullanıyoruz. Rutin olarak kullanılan SDS-PAGE jelleri laboratuvarımızda üretilmektedir. İstenirse, hazır jeller de kullanılabilir.

Western blot ile, bir dizi uygulama mümkündür. Örneğin, hücre lizatlarında spesifik bir proteinin ifade seviyesini kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, ifade edilmiş ve saflaştırılmış bir proteinin saflığı ve kimliği kontrol edilebilir.

Ayrıca, Western blot kullanılarak, serumda beklenen antikorların varlığı ve miktarı da ölçülebilir. Western blot prosedüründe kullanılacak spesifik antikorlar Sentebiolab veya müşteri tarafından da sağlanabilir. Western blot hizmetlerimiz sonuçların analizi/tartışması ile birlikte detaylı bir rapor da içermektedir.qRT-PZR Analizleri

Araştırma amaçlı olarak sağladığımız cDNA sentezi ve gen ekspresyonu analizleri için RT-PZR ve qRT-PZR metodolojilerini ve DNA/RNA izolasyon hizmetlerini kullanıyoruz. Ayrıca bu amaçlar için ihtiyacınıza uygun olarak primer tasarlayıp optimize de edebiliriz.

ELIZA

ELIZA

Sentebiolab’da hem doğrudan hem de dolaylı ELIZA hizmetleri sağlıyoruz. Hem protokol optimizasyonu hem de sonuçların istatistiksel analizi konularındaki deneyimlerimiz sayesinde gerek ticari kitleri kullanarak gerekse de özel testleri geliştirip optimize ederek ELIZA gerçekleştirebiliyoruz. İşlem sonuçlarıyla birlikte bir teknik analiz sonuç raporu da sağlıyoruz.

Bu hizmetim içerisinde standart eğri üretimi, antikor titrasyonu, sitokin/kemokin veya istenen bir proteinin konsantrasyon ölçümü, kesme tayini için Monte Carlo analizi ve duyarlılık ve özgüllük hesaplamaları için değişken istatistiksel yöntemlerin uygulanması da dahildir.